7 מיתוסים על כינים

7 מיתוסים על כינים

עונת הכינים בעיצומה ואיתן מגיעים גם הסיפורים. כל בית והאמונות שלו, כל סבתא עם מה שאימא שלה סיפרה לה כשגידלה את ילדה. יש כל מיני מיתוסים על כינים כמו למשל: אם הן תוקפות את ראשכם, אתם חייבים להחליף את כל המצעים והמגבות אחרי כל טיפול, מיתוס נוסף קשור לשמן רוזמרין אשר הוכרז כחומר היעיל ביותר לטיפול בכינים וכמובן, הכינים מתעופפות וקופצות מראש לראש. הנה 7 מיתוסים על כינים שאתם חייבים להכיר.

מיתוס 1: בקיץ כשהולכים לבריכה ולים, חייבים לשים כובע ים כדי לא להידבק בכינים

זה ממש לא נכון. הכינים אוחזות בשיער בין אם הוא רטוב או יבש ואין קשר לכובע ים.

מיתוס 2: שמן רוזמרין הוא הרכיב היעיל ביותר לטיפול ומניעה של כינים

בעבר זה אולי היה נכון אבל עם השנים, הכינים פיתחו את עמידותן לשמן הרוזמרין והיום הוא ממש לא מזיז להן. לכן, אם כבר רוכשים תכשיר או סרום לטיפול בכינים, חשוב לוודא שגם עם המותג בחר להוסיף את השמן, הוא מכיל רכיבים נוספים יעילים יותר ושעדין הכינים לא פיתחו אליהם את אותה עמידות.

7 מיתוסים על כינים

מיתוס מספר 3: הכינים עפות או קופצות מראש לראש

ממש לא. הכינים עוברות מראש לראש רק כאשר שני ראשים נוגעים אחד בשני. הן עוברות בזחילה מהירה. לכינים אין כנפיים והן גם לא מסוגלות לקפוץ.

מיתוס מספר 4: כינים אוהבות אך ורק שיער מלוכלך

כינים אוהבות את כל סוגי השיער: מתולתל או חלק, דליל או מלא, קצר או ארוך, נקי או מלוכלך. הן לא מבדילות בין דת, גזע או מין ולכן הן ידידותיות לכולם :).

מיתוס מספר 5: השיטה הטובה ביותר להיפטר מהכינים היא בעזרת תרופות סבתא

ממש לא נכון. תרופות סבתא בדרך כלל מזיקות לשיער וגם אם הן אכן יעילות במטרה להיפטר מהכינים, תוך זמן קצר הכינים חוזרות  למקומן הטבעי. הדרך הטובה ביותר להיפטר מהכינים היא בעזרת סרום טבעי ייחודי בו חוזרים על הטיפול כמה פעמים ובעזרת מסרק צפוף. התזה של הסרום ביום יום תסייע למנוע הידבקות חוזרת.

7 מיתוסים על כינים

מיתוס מספר 6: תמיד שמגרד הראש זה אומר שנדבקנו בכינים

טעות לחשוב כך. למעשה, יש כל מיני דברים שיכולים לגרום לגירוד בשיער ובקרקפת כמו למשל קשקשים או יובש מוגבר או אפילו פטריה. לכן, לפני שמתחילים טיפול בכינים, צריך קודם כל לוודא שאכן מדובר בכינים.

מיתוס מספר 7: כינים חיות בכל מקום

ממש לא. כינים יכולות להמשיך ולחיות רק כאשר הן ניזונות מהדם שנמצא על הקרקפת שלנו. לכן, אם הן לא נמצאות על הראש שלנו, הן יכולות להמשיך לחיות מקסימום 24 שעות.

לסיכום, במקום להאמין למה שרץ בשכונה בכל מה שקשור לכינים, החליטו שאתם מנסים את כלינה. סרום שפותח מחמישה רכיבים עוצמתיים בריכוז ייחודי המסייע להיפטר מהכינים אחת ולתמיד ואף למנוע את חזרתם לראשכם ולראש ילדכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *