ביצים של כינים המדריך המלא

ביצים של כינים המדריך המלא

כל אדם בכל גיל יכול להידבק בכינמת. כינים הן חרקים קטנטנים אשר חיים בתוך השיער שלנו וניזונות מהדם שהן מוצצות מהקרקפת.

לכינים יש 6 רגליים ולכל אחת מהרגליים הללו יש טופר שמשמש אותן כדי שיוכלו להיאחז בקרקפת. למרות שנהוג לחשוב כי כינה ממין נקבה מופרת על ידי כינה ממין זכר, הכינים של היום אינן מזדווגות והן מטילות ביצים מעצמן. חשוב להבין שלאו דווקא נוכל לזהות את הכינים רק כאשר הראש שלנו או של ילדנו מגרד. הגרד הוא תופעה אלרגית ולא כולם חווים אותה. נקבה מטילה מספר ביצים ומדביקה כל אחת מהן.

איך מזהים כי אכן אלו הן ביצי כינים?

הביצים הללו נתלות על שיערות בודדות וניתן לזהות אותן על פי הצבע שלהן. צבען לבן. הן מתמקמות בעיקר מאחורי הראש, באזור העורף, מאחורי האוזניים. באזורים הללו חום הגוף גבוה ולכן הן נוטות להסתתר דווקא שם. הרבה פעמים אנשים נוטים להתבלבל בין קשקשים לבין ביצי כינים אבל יש הבדל גדול.

בעוד הקשקשים יעופו מהראש, ביצי הכינים יישארו דבוקות לשיער וזאת משום שהן דבוקות אליו עם דבק חלבוני אשר מופרש היישר מאיברי הרבייה של הכינה.

אחרי כמה זמן בוקעות הביצים?

לאחר שבוע עד עשרה ימים הביצה בוקעת וממנה יוצאת כינה צעירה המכונה נימפה. כל עוד לא נטפל בביצים, לא נוכל להיפטר מהכינים לגמרי. חשוב לדעת שקליפת הביצה נשארת דבוקה למקום שלה ואז הנימפה בעצם עוברת תהליך התפתחותי ומשילה את העור שלה בכל שלב כזה הנפרס על פני שלושה ימים. לאחר עשרה ימים הכינים הצעירות הופכות לכינים בוגרות ואז בעצם מתחיל מחזור רבייה או מה שנקרא מכת כינים על הראש. כינה בוגרת חיה כ- 30 ימים על הראש היא מסוגלת להטיל בין 5-10 בימים ביום.

איך מטפלים?

הרשו לנו להציג בפניכם את כלינה. הסרום אשר הוכח כיעיל ביותר לחיסול הכינים אחת ולתמיד המבוסס על רכיבים טבעיים בלבד. לאחר שהגעתם למסקנה שאכן מדובר בכינמת (כדאי לוודא באמצעות מסרק כינים איכותי), כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להתיז על ראש הילד או על ראשכם כרבע מהבקבוק ולעסות את השיער היטב. ניתן לעשות זאת על ראש רטוב או יבש. מומלץ לפזר את הסרום בכל שבילי השיער ולהקפיד על אזורי העורף ומאחורי האוזניים. כעת עליכם לחכות לפחות שעה ולסרק את הסרום בעזרת מסרק כינים צפוף ואיכותי. לאחר מכן חופפים את הראש והסרום יורד מעצמו. יש לחזור על הטיפול לאחר 2-4 ימים ושוב ביום העשירי מהטיפול הראשון. לשם למניעה ניתן לעשות שימוש בתכשיר כאשר מתיזים בין 3-5 התזות. בכל הידבקות מחדש, ניתן לחזור ולבצע את הטיפול בלי כל חשש.

שימוש בכלינה – יתרונות

  • טיפול יעיל וטבעי, הסרום גורם להפרשת של חומר מהקרקפת שפשוט גורם לכינה למות.
  • ללא כימיקלים, ללא סילקון, ללא מים – מבוסס אך ורק על רכיבים טבעיים.
  • ניתן לשימוש כבר מגיל צעיר.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *